אנטי אייג’ינג בגיל השלישי

עם הגיל לא מגיע רק הניסיון ועם השנים לא באה רק החוכמה, ולצערנו, ככל שאנו מתבגרים ומזדקנים כך גם העור שלנו הופך לפחות חלק ורענן. הקמטוטים הקטנים, שתמיד היו באזור השפתיים, הופכים לקמטים גלויים ובולטים וגם הסנטר, הגרון והלחיים נשמטות להן מטה מטה עד שאפשר לראות, כפי ששר יהודה פוליקר, ש"עליי וגם עלייך רואים את השנים". האם זוהי גזירת גורל שאי אפשר, ואולי בכלל לא צריך, להתחמק ממנה או שמדובר על גזירה שניתן וצריך לפעול למניעתה או לדחייתה המאוחרת ככל הניתן?

תהליך ההזדקנות, האייג'ינג, מתחיל כבר בגיל 25, כשמתחילה ההאטה במנגנון התחדשות של תאי עור הפנים. עד גיל 25 תאי העור מתחדשים בממוצע כל 28 ימים, לקראת גיל 30 הדבר נמשך כבר 45 ימים ובסביבות גיל 40 תאי העור מתחדשים כל 60 יום בלבד. משמעות הדבר היא שהעור נראה עייף, אפור וחסר ברק ורעננות, מה שעלול להשליך על תהליכים פיזיולוגיים וביולוגיים אחרים בגוף ולגרום להופעת תסמינים נוספים של הזדקנות- חמורים ומשמעותיים יותר.

העיסוק בתהליכי אנטי אייג'ינג ככלל, ובתהליכי אנטי אייג'ינג בגיל השלישי בפרט, הוא עיסוק שמלווה את המחקר הרפואי כבר שנים ארוכות ונועד להביא גם לידי הארכת תוחלת החיים על ידי עיכוב וצמצום נזקי אור השמש, העישון, הלחצים הנפשיים ושאר הגורמים היומיומיים שמולם אנו מתמודדים וגם לשיפור איכות החיים על ידי הבראת עור הפנים וחיזוק תהליכי חילוף החומרים.

היום, יותר מאי פעם, ישנן טכניקות רבות ושיטות שונות לשיפור תהליכי אנטי אייג'ינג בגיל השלישי, כך שגם בגילאי 50, 60 ומעלה אפשר להיראות צעירים יותר, בריאים יותר ורעננים יותר, וגם להרגיש כך. אפשר לומר, בהתחשב בשאלה שנשאלה למעלה, כי בהחלט מדובר על גזירה שאינה מן השמיים, אפשר לפעול כנגדה ומוטב מוקדם מאשר מאוחר. אולי תתפלאו, אבל מרבית הטכניקות הללו הן טבעיות לחלוטין, אינן כרוכות בשימוש בתכשירים או בהליכים קוסמטיים וקלות מאוד לביצוע יומיומי!

שמירה על תזונה נכונה, מאוזנת ובריאה, אשר כוללת את כל אבות המזון, ויטמינים ומינרלים, שתייה של מינימום 8 כוסות מים ביום, הימנעות מעישון, שמירה על משקל גוף תקין, נורמאלי לפי גובה וגיל ומאוזן, פעילות גופנית קבועה במשך מספר ימים בשבוע- כל אלו מעכבים ומונעים התפתחות תהליכי הזדקנות ומאריכים את תוחלת החיים ובעיקר את איכותם. במיוחד חשוב לאכול ירקות, פירות ומאכלים עתירי ויטמינים A, B ו-C אשר מסייעים בחיזוק המערכת החיסונית, מפחיתים רמות כולסטרול ופועלים רבות לחיזוק פעולות מעכבות הזדקנות, אנטי אייג'ינג, בגיל השלישי.

סגירת תפריט